Złoty i srebrny medal dla win „Tikvesz” na targach w Izraelu

Wino „Muscat Ottonel” z winnicy „Tikvesz” zdobyło na targach „Terravino” w Izraelu złoty medal, a wina „Aleksandria Kuve” i „Vranec Special Selection” z 2010 roku – srebrny. Wina z winnicy „Tikvesz” pokonały konkurencję z ponad 30 innych krajów, po poddaniu ocenie przez międzynarodowe jury.

– Ostatnie nagrody zdobyte przez nasze wina to kolejne potwierdzenie efektów naszych wysiłków i inwestycji w tworzenie produktu najwyższej jakości. Nasze wina są konkurencyjne, a ich jakość rozpoznawana jest już zarówno na rynku krajowym jak i na rynkach zagranicznych. Ta nagroda otwiera nam nowe możliwości wejścia na rynki zagraniczne, co jest obecnie naszym celem – mówi dyrektor „Tikvesz”, Igor Ilievski.

Targi „Terravino” odbywają się w Izraelu od 2006 roku, pod patronatem prestiżowego francuskiego Instytutu Wina. Jury składa się ze światowej sławy ekspertów, pod kierownictwem prof. Raula Castellaniego.

Niedawno czerwone wino „Bela Voda” zostało ocenione przez światowej sławy krytyka wina Roberta Parkera na aż 94 punkty [na 100 możliwych; wina, które uzyskały 90-95 pkt. uważane są za „wybitne” – przyp. red.], co otworzyło możliwości eksportu win „Tikvesz” na rynek amerykański oraz znalezienie się w rankingu czołowych win świata.

 

żródło: balkanistyka.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.